fie.nipa,

Chibemba First Person Plural Pronoun "Ifwe"

Algiers, Conakry na Durban.

Algiers
Ine ndaya, ndaya, ndaya.
Iwe ulaya, ulaya, ulaya.
Uyu alaya, alaya, alaya.
Uyu alaya, alaya, alaya.
Ifwe tulaya, tulaya, tulaya.

Conakry
Ine ndaya, ndaya, ndaya.
Iwe ulaya, ulaya, ulaya.
Uyu alaya, alaya, alaya.
Uyu alaya, alaya, alaya.
Ifwe tulaya, tulaya, tulaya.

Durban
Ine ndaya, ndaya, ndaya.
Iwe ulaya, ulaya, ulaya.
Uyu alaya, alaya, alaya.
Uyu alaya, alaya, alaya.
Ifwe tulaya, tulaya, tulaya.

Learn something new from the Chibemba Dictionary

  1. ifwe
  2. uyu
  3. uyu
  4. iwe
  5. ine

kasahorow Chibemba Library

<< Previous | Next >>